Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsunuz ama işinde uzman ve uygun bütçe ile hizmet almak istiyorum diyorsanız hemen bize ulaşın. Bir çok kişi 2017 itibari ile daha da fazla web sitesi yaptırmak istiyor. Hem var olan yasalar gereği hem de internetin gücünü fark eden sizler web sitesi yaptırmak için yoğun bir arayış içerisinde olduğunuzu biliyoruz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum
Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyorsanız Radikal Medya Olarak Her Zaman Uygun Bütçeler İle Hizmetinizdeyiz.

Web sitesi yaptırmak istiyorum ama herkes ayrı fiyat veriyor kimi 500 TL kimi 50.000 TL hem de aynı projeye diye bir çok müşterimiz isyan ediyor. Evet haklısınız bu inanılmaz derece akıl karıştıran bir durum. Bu fiyatları veren kişi ya da kurumlar ile konuştukça aklınız daha da çok karışıyor farkındayız. Bunun en büyük sebebi ise nedense herkesin birbirini kötülemesi ve hata yapmayın bunlara şunlara dikkat edin aman dikkatli olun diye sizi karamsarlığa bilerek ya da bimeyerek sevk etmeleri sonrası ne yapacağınızı bilememeniz oluyor.

Aslında hemeni hemen hepsi bir çok doğruyu size aktarıyor evet dikkat edilmesi uyulması gereken kurallar var. Evet SEO çok önemli ve doğru yapılmazsa arama sonuçlarında çıkmazsınız ve web sitenizin size bir faydası olmaz, evet tasarım çok önemli son kullnıcı memnun olmalı, evet web sitenizin hızı çok önemli, evet kesinlikle mobil uyumlu olması gerçekten çok önemli.

Ama şöyle bir durum var bunlar zaten olması gerekenler. Yani inşaat yaparken demirin kalitesi, kumun kalitesi, betonun kalitesi, işçilik nasıl önemli ise bunlar da aynı önemde ve zaten olması gereken detaylar.

Her kişi ya da kurumun tüm bu detaylar çerçevesinde işini yapması gerekir. Sizin yapmanız gereken karşılıklı sözleşme yaparken tüm bunları sözleşmeye eklemek ve kişi ya da kurumun zaten olması gereken şekilde işini yapmasını sağlamak.

Benim anlayamadığım bazı şeyler var, bazen insanlarımız o kadar acımasız oluyor ki gerçekten anlayamıyorum. Madem bir iş yapıyorsun adam akıllı yap ve arkandan iyi konuşsun herkes. Böylece seni tavsiye etsinler sen de daha çok iş al bana doğru gelen bu. Oysa ki bir çok kişi ya da firma her yapacağı şeyi ayrı bir bütçe ile sunuyor. Yani yine inşaattan örnek vererirsek pencere olursa bu kadar, kapısı olursa şu kadar yahu kapı ve penceresiz ev mi olur? işte bu sebeple fiyatlar böyle saçma sapan bir hal alıyor.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ama Fiyat Nasıl Olmalı Diyorsanız Aslında Fiyatlandırma Şöyle Olmalıdır

Kişi ya da kurumun ne kadar zamanını alacak bu proje, alacağı zaman üzerinden hesap yapılarak fiyat verilmelidir. Ortalama bir yazlımcı saati 100$ dan çalışıyor ise kaç saatlik bir proje olacaksa böler toplar çarpar bir fiyat verir evet yine aynı fiyat olmaz ama yakın fiyatlar olur.

Ortalama bir firma tanıtım sitesi tüm içerik ve fotoğrafları hazırsa yaklaşık olarak 8-10 saatte biter. Ama içerik sayfaları çok fazla ise ve bunları kendi girmek istemiyor siteyi yapan kişi ya da kurum girsin istiyorsa çalışma süreci artacağı için fiyatta artar.

Proje eğer bütçe açısından kısıtlı ise hazır temalar ile ilerlenir ama bu siteninde editlenmesi yine 5-6 saat alır. Ama özgün olmadığı için arama sonuçlarında çok ta başarı beklemek doğru olmaz.

Bazı özel projeler ise tamamen sıfırdan kodlanır özgün bir ihtiyaca hizmet edileceği için ilk önce database planlanır yetkilendirmeler tanımlanır kullanıcılar tanımlanır bir çok detay vardır böyle projeler de elbette süre projenin boyutuna detayına göre saatler değil, günler değil, ayla sürebilir. Olur mu o kadar demeyin bazı projeler hiç bitmez mesela her zaman yazılmaya kodlanmaya devam edilir. Örneğin Facebook, N11 ya da Google hiç bitmeyen projelerdir.

O zamanda proje bedeli sabit bir gider haline gelir ve yine saat başına ücret alan yazılımcıların ya da sabir personel tarafından kodlanan siteler olur.

Her boyutta proje için bazı temel web sitesi kuralları vardır ve tüm tasarım ve kodlama bu kurallar dahilinde yapılmalıdır.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Kurallar

HTML5 kurallarına tamamen uyulmalı
CSS3 ile javascript kodlarının yükü azaltılmalı
Responsive bir tasarım olmalı
SEO kurallarına uygun kodlanmalı

Böylece hızlı açılan bir web siteniz olur, son kullanıcı memnun kalır siteniz de fazla zaman geçirir hemen çıkma azalır ve bu arama motorları için en iyi olandır.

Bundan sonrası ise tamamen sizin özgün içerik girmeniz ile alakalıdır. Bu konu da da bazı sorular alıyoruz mesela deniliyor ki örneğin bir ürün var tüm özellikleri belli adı belli özellikleri belli fiyatı belli biz nasıl özgün içerik gireceğiz.

İşte size ip uçları

Başlık belirlerken ürünün ismini ve sonrasında bir slogan ekleyin
Ürün Özelliklerinin öncesinde ürün ile ilgili bir yorum ve tavsiyeler yazın sonra ürünün özelliklerini paylaşın.

Böylece özgün bir ürün sayfanız olacaktır.

Ama siz nasıl bir tasarım ya da kodlama yaptırırsanız yaptırın eğer bir sağlayıcıdan xml ile ürün çekip olduğu gibi hiç değiştirmeden yayınlarsanız hiç bir şekilde başarı bekleyemezsiniz.

Tüm bu değişkenlere dikkat edin ve kendinize güvenilir bir yazılımcı seçin, fiyat ile ilgili de aldığınız tüm fiyatları toplayın, aldığınız fiyat adedine bölün ortalama fiyatı çıkartın ve güvendiğiniz firma ya da kişi ile bu fiyata çalışmak istediğinizi belirtin.

Siz de kazanın o da kazansın ve unutmayın doğru ve güvendiğiniz kişi ile çalışmak vereceğiniz en doğru kadar olacaktır.

Hemen bize ulaşın sizin ile çalışmayı çok isteriz.