internet sitesi kurma

İnternet sitesi kurma artık bir ihtiyaç değil, günümüz de zorunluluk oldu. Özellikle mobil uyum olmaz ise olmazlardandır. Peki internet sitesi kurma konusunu gündeme aldığınızda nelere dikkat etmelisiniz?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

Güvenlik

Sistem ve yazılımsal güvenlik olmazsa olmaz fakat aynı değerde müşterileriniz sitenize girdiğinde de güven duymalı. Güven uyandıran modern bir site ile müşterilerinizi ikna etme süreciniz çok daha hızlı olacaktır.

Hız

Sitenizin hızlı açılır bir site olması ziyaretçileriniz için olduğu kadar Google sıralaması içinde önemli bir etkendir. Hızlı bir site hem müşteri deneyimini arttırır, hem de  hizmetleriniz ile ilgili yapılan aramalar da daha üst sıralar da çıkmanız mümkün olur.

Özgünlük

Site içeriğinizin özgün olması hem içerik olarak hem görsel olarak çok önemlidir. Müşterileriniz gözünde fark yaratmanız dışında yine Google sıralama kriterleri açısından da oldukça önemlidir.

İnternet sitesi kurma artık önemli bir ihtiyacınız fakat bunu hafife alarak şimdilik böyle olsunda sonra bakarız düşüncesi ile hareket ederseniz bu ilk önce para sonra zaman kaybı anlamına gelmektedir di ikisi de çağımızda oldukça önemlidir.

Ne istediğinizi bilir olmanız, müşterilerinize ihtiyaç duydukları ürün ve hizmeti basit ve açıklayıcı şekilde sunmanız önemlidir. Basit ve sadelik sitenizin kullanıcı deneyimini arttıracak ve bu müşteri sayınızı olumlu yönde etkileyecektir.

UX dedikleri şeyde ne?

UX diye adlandırılan şey user experience yani kısaca kullanıcı deneyimidir.

Kullanıcı deneyimi de ne oluyor ki diye sorarsanız şöyle düşünün. Müşteriniz sitenize geliyor bu reklam ya da organik bir şekilde olabilir. Sayfa açılır açılmaz ki bu hangi araç ile yapıldığı önemli değildir yani mobil bir telefon ya da tablet ile de olabilir bir dizüstü bilgisayar veya 32 inch bir ekrandan da bağlanmış olabilir, site hızlı bir şekilde açılır ve müşteri anında verilmek istenen mesajı text olarak ve görsel olarak anında alır. Sonra ürünü ya da hizmeti incelemek istediğinde zorlanmaz ve site içerisinde kaybolmadan kolayca dolaşır ve iletişim kurma ya da satın alma ile ilgili kesinlikle zorlanmaz.

Bu deneyim müşterinize güven ve kolaylık sağlar. Böylece ürün ve hizmetinizi satın alma oranı artacaktır. Size ve web sitenize güveni artar ve bu deneyimden memnun kalır.

Sitenizde geçirdiği bu kaliteli zaman da Google Chrome tarafından algılanır ya da Google Analytics tarafından ve Google sıralamanız yükselir veya reklam kalite puanınız artar. Google da sıralamanızın yükselmesi ya da Google Ads kalite puanınızın artmasının size maddi olarak büyük geri dönüşü olacaktır.

BiZE ULAŞIN

Yeni Web Siteniz Hemen Yapalım

Öne Çıkanlar

Popüler İçerikler

internet sitesi kurma

İnternet sitesi kurma artık bir ihtiyaç değil, günümüz de zorunluluk oldu. Özellikle mobil uyum olmaz ise olmazlardandır. Peki internet sitesi kurma konusunu gündeme aldığınızda nelere