internet sitesi kurma
Size Özel Web Tasarımı

Web Siteniz ile Rakiplerinizin Önüne Geçin. İnternet Sitesi Kurma Düşüncenizi Hemen Hayata Geçirelim.

yüzlerce referans

1750+

Referans

25

Yıllık Tecrübe

10M+

Satır Kod

2K

Domain

Fiyatlarımız

One Page

3.000 TL
 • 1 Yıllık Domain
 • 1 Yıllık Hosting
 • Lite Speed Teknoloji
 • Ücretsiz SSL
 • 2 Mail Adresi
 • Güvenlik Güncellemeleri

Kurumsal

7.000 TL
 • 1 Yıllık Domain
 • 1 Yıllık Hosting
 • Lite Speed Teknoloji
 • Ücretsiz SSL
 • 5 Mail Adresi
 • Güvenlik Güncellemeleri
 • Özel Dizayn Ana Sayfa
 • Hakkımızda Sayfası
 • 5 Alt Sayfa
 • İletişim Sayfası
 • Google Harita
 • İletişim Formları
Çok Satan

Özel

Projeye Göre Fiyat Hesaplanır
 • İsteklere Özel Yazılım
 • Benzersiz Sayfalar
 • Dinamik Kategoriler
 • Dinamik İçerik Sayfaları
 • Ürün ve Hizmet Sayfaları
 • Özel Alanlar

Web Sitesi Kurarken Dikkat Etmeniz Gereken Konular

Bertan Uraler

Full Stack Developer

Web Sitesi Kurma, İnternet Sitesi Kurma Web Tasarım Maliyetleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Web sitesi kurmak günümüz için artık bir gereklilik. İnternet Sitesi Kurma Maliyetleri düşünüldüğünde oldukça karlı bir yatırım. Çünkü günümüzün gelişmiş alt yapı web frameworkleri ile çok daha ucuza ve kısa zamanda web sitesi kurmak mümkün olabiliyor.

İnternet sitesi kurma maliyetleri 1.500 TL gibi düşük maliyetlerle gayet mümkün olabiliyor. Bu web sitesi ile sadece kısaca kendinizden ve hizmetlerinizden bahsettiğiniz One Page diye adlandırılan tek sayfadan oluşan bir site olsa da yine de müşterilerinize internet üzerinden ulaşabilir hizmetlerinizi ya da satmış olduğunuz ürünleri sergileyebilirsiniz.

Peki ya çok daha büyük çaplı web sitelerin maliyetleri nasıl hesaplanıyor?

Genellikle yazılım firmaları adam gün maliyet üzerinden hesap yapar. Bunu açmak gerekirse, bir junior yazılımcının günlük kendisine maliyeti veya projenin büyüklüğüne göre bir senior yazılımcının günlük maliyeti ile projenin tahmini tamamlanma gün sayısı ile çarpılarak fiyat verilir.

Örneğin Ortalama bir yazılımcının adam gün maliyetinin 1.500 TL olduğunu ele alırsak ve istenilen proje 30 iş günü sürecekse 30 gün x 1.500 TL = 45.000 TL gibi bir maliyet ortaya çıkacaktır.

Büyük projeler bu şekilde hesaplanarak maliyetler belirlenir. Adam gün maliyetleri her firma için aynı olmadığı için farklı fiyat teklifleri almanız oldukça doğaldır.

Bu tür büyük projelere başlanırken üç ayrı fiyat alarak ortalamasının alınması ile tahmini en iyi fiyat maliyeti hesaplanabilir ve gerekirse buna göre pazarlık yapılabilir.

Unutmayın ki verilen internet site kurma fiyatları çok olduğu zaman en kaliteli sonucu alacaksınız anlamına gelmeyecektir.

Eğer projeyi minimum adam gün maliyete yapan bir firma varsa ve sektör de 10 yıl ve üzeri süredir hizmet veriyor ise fiyatının düşük olması işinizi iyi yapmayacaklar anlamına gelmez ve bu firma sizin için en uygun firma olabilir.

İnternet Sitesi Kurma için Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle internet sitesi kurmak ile işiniz bitmiyor. İnternet sitenizin domain adresinin sizin üzerinize kayıtlı olması çok önemli bir husustur. Çünkü eğer 5$ vermekten kaçınır ve domain adresinizi başkasının almasına izin verirseniz ileri de bu domain adresini kaybetmeniz gibi istemeyeceğiniz oldukça sıkıntılı bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kötü niyetli bazı kişi ve kurumlar şöyle bir pazar kurmuşlardır. Verilen fiyata Domain, Hosting ve SSL dahil.

Web Site Kurma’da Peki bunun nesi kötü bir tuzak?

Bu kişi ya da kurum yarın size siteniz bende vermiyorum derse ne olacak? Kurtlar vadisinde olduğunuzu unutmayın bu bir gerçekliktir. Özellikle ilk kurulan ve iyi iş yapmaya başlayan firma siteleri ya da hali hazırda oldukça iyi iş yapan ama bu tür sorunlar yaşayan çok fazla kurum ve insan bulunmaktadır.

İnternet Sitesi Kurma’da Bu olumsuz süreç nasıl işler?

Domain, Hosting ve SSL dahil size 500 TL’ye site kurarlar. Bu ana kadar her şey yolundadır. Siz iş yapmaya başlarsınız işleriniz büyür ve internet siteniz ve domaini değerli bir hale gelir. Aradan bir yıl geçer sizi ararlar ve derler ki yeni yıl için maliyetiniz 5.000 TL işte o an bu yazı aklınıza gelecek.

Bu süreç farklı bir senaryo ile de sonuçlanabilir bu senaryoyu bana ulaşan bir müşterimin başına gelmiş kendisi anlattı.

3.000 TL vererek bir koltuk yıkama web sitesi kurdurmuş. İşleri çok iyi gitmiş, özellikle bulunduğu lokasyon da tanınmaya başlamış ve müşteri memnuniyeti yüksek olduğu için reklam olmaksızın iş yapmaya başlamış. Aramalarda da üst sırada çıkıyor örneğin “Bahçeşehir Koltuk Yıkama” kelimesinde ilk sırada. İşleri oldukça iyi kendisi bu durumdan gayet memnun.

Ansızın telefonlar bir anda susuyor, adam şaşkın!

Websitesine giriyor ve ne görse beğenirsiniz? Bambaşka bir isim altında yeni bir şirket yeni bir telefon numarası, adam şok oluyor.

Hemen o firmayı arıyor. Adamlar arsız ve yüzsüz, diyorlar ki aradan bir sene geçti sizin ile sözleşmemiz bitti ve biz bu siteyi başkasına devrettik.

Adam çıldırıyor avukat vesaire elinden geleni yapıyor ama nafile. İş işten çoktan geçmiş elinden bir şey gelmiyor. Bizi aradı durumdan haberimiz yok fiyat istedi 5.000 TL fiyat verdik. Dedi ki ne dahil dedik ki hiç bir şey dahil değil. Neden dedi, dedik ki domain ve hosting güvenliğiniz için sizin üzerinde olmalı. Adam deki ki hemen bana bir site yapın IBAN gönderin. Elbette dedik ve IBAN adresimizi gönderdik. Sonra hesabımıza baktık anlaşmamız %50 iş başı %50 iş bitimi idi adam tamamını göndermiş.

Merak ettik müşterimizi aradık dedik ki neden ücretin tamamını gönderdiniz. Adam başından geçenleri o zaman anlattı şok olduk ama çokta şaşırmadık çünkü bu bir çok kez duyduğumuz ama bire bir tanıdığımız birinin başına gelmemiş bir olaydı.

Adam size güveniyorum domain ve hostingi de aldım çok sağolun dedi ve sitesini 10 gün içerisinde teslim ettik.

Aradan beş yıl geçti hala çalışıyoruz ufak tefek güncellemeler olsun yeni talepleri olsun kardeşi ve eniştesine de site yaptık bir müşteri bize üç müşteri olarak geri döndü.

Güven her şeydir fakat bir firmaya ya da bir kişiye 100% güvenmek doğru değildir. Siz siz olun Hosting ve Domain masrafından kaçınmayın.

İnternet Sitesi Kurma Fiyat Aralıkları

internet sitesi kurmanın fiyatı firma ve kurumların adam gün maliyetlerine göre değişiklik gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken konu firmanın eski ya da sağlam referanslarının olması olmalıdır. Birkaç ayrı yerden fiyat alarak ortalamasının baz alınması ve güvendiğiniz bir firma ile bu rakam için pazarlık yapmanız en doğrusu olacaktır.

Web Site Kurma Maliyetini Belirleyen Unsurlar

Elbette sizin de bildiğiniz ve yukarıda derinlemesine izah ettiğimiz gibi adam gün maliyetin önemini biliyorsunuz. Projenin hangi platform da yazıldığının da bu adam gün fiyata etkisi bulunuyor ve proje de kaç kişinin çalışacağı da oldukça önemli bir unsur.

Projenin Java veya .Net platformunda yazılmış olması ile Node JS, React veya PHP de yazılmış olması yazılımcı maliyetlerini etkileyen kavramlardır.

Örneğin Java ve .Net platformu için uzman yazılımcı bulmak daha zor iken son zamanların en favori framework alt yapısına sahip javascript platformlarına ilginin büyük olması yeni nesilin bu ve PHP gibi platformlara daha yakın olması uzman yazılımcı bulma konusunda maliyetleri düşürdüğü için web site kurma maliyetinizi projenizin büyüklüğü ve platform tercihi bütçenize etki edebilir.

Genellikle kurumsal firmaların Java ve .Net gibi platformlara yakın olduğunu ve aksine yeni startupların daha çok Javascript frameworklerini tercih ettiğiniz veya PHP alt yapılı Laravel veya WordPress Frameworkünü tercih ettiğini görüyoruz.

Peki son kullanıcı için ne fark eder? Aslında hiç bir şey fark etmez. Biz de kurum olarak PHP ve Javascript frameworklerini tercih ediyoruz. Çok daha modern ve hızlılar, bir çoğunun arkasında da güvenilir kişi ve kurumlar var örneğin Google ya da Facebook gibi.

Bu sebeple projelerimizi bu yeni ve gelişmiş platformlar da üretmeyi tercih ediyoruz.

Web Site Kurma Esnasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çalışmaya başlamadan önce kurum ya da kişi seçerken öncelikle kaç senedir bu işi yaptığını sorgulayın ve referanslarını inceleyin. Güven ve tatmin duyarsanız çalışma kararı alın. İşini uzun yıllardır başarı ile yapan kişi ya da kurumların size fayda sağlayacağını söyleyebiliriz. Projeniz küçük ya da büyük olsun başarılı olmasını istiyorsanız tecrübeye öncelik vermenizi öneririz.

Web Site Kurma Gelirlerinizi Arttırır mı?

Bu soruya cevabımız kesinlikle EVET olacak. Günümüzde internet üzerinden araştırma yapmadan neredeyse alış veriş olmuyor desek yeridir. Özellikle işlek bir cadde üzerinde bir mağazanız yok ise kesinlikle ilk önceliğinizin bir web sitesi olduğunu söyleye biliriz.

Web sitenizin elbette alelade olmaması güven vermesi, hızlı ve güncel olması, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergileye bimeniz ve hatta online satış yapma imkanı verebilmeniz oldukça önemlidir.

Web Site Kurma Bir Gereklilik mi?

Kesinlikle evet! Şirketler açısından yasal bir sorumluluk olmasının yanında çağa ayak uydurmak açısından da olmazsa olmazlardandır. Web siteniz ile kolayca Dünyaya açılırsınız, yok Dünya bana çok bulunduğum şehre ya da ilçeye açılsam bana yeter dediğiniz noktada da en iyi yol yine bir web site sahibi olmanızdır.

Web Sitenizi Kurduktan Sonra Google’da Çıkması Nasıl Sağlanır?

Öncelikle web siteniz tamamı ile güncel ve hatasız yazılım ile hayata geçmiş olmalı. Sonrasında güncel ve özgün içeriğe ihtiyacınız bulunuyor. Özgün içerik derken daha önce internet üzerinde kullanılmış fotoğraf ya da yazıların kullanılmaması, tüm içeriğinizin özgün olarak yeniden üretilmesi gerekmektedir.

Sonrasında ise web site içeriğiniz ile alakalı diğer web sitelerinin sizi referans göstermesi gerekir ki bu çok zordur. Bunun için en iyi ve en hızlı garanti yöntem Google Ads yani eski adı ile ( Google Adwords ) reklamlarıdır.

Google da sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler ile ilgili çıkmıyorsanız yeni müşteri adaylarına ulaşmanız çok zordur.

Peki Google Ads ile nasıl reklam yapılır?

Alanında uzman Google Partneri olan bir kurum ile çalışmanız paranızı sokağa atmamanıza yardımcı olabilir. Çünkü Google Ads reklamları çok kolay verilebilir olsa da boşa para gitmesinin sağlanması çokta kolay değildir.

Sektör araştırmasının yapılmasının doğru yapılması rakiplerin belirlenmesi, pazar araştırmasının yapılması ve doğru bütçe ile reklama çıkılması oldukça önemlidir.

Tüm bu yaklaşımlar dikkat ile ele alınmaz ise reklam dönüşünün az olması ve reklam bütçesinin gereksiz kullanılarak kurum bütçesine olumsuz yansıması gibi istenmeyen durumlar söz konusu olur.

Dönüşüm demişken elbette satışın gerçekleşmesi ya da hizmetin satılması çok kolay değildir. Kişiler bir çok defa bir çok firma ile görüşme yapabilir ve bu karar alma aşamasında yeniden pazarlama teknikleri ile bu kararsız potansiyel müşterilere ulaşmak çok ama çok önemlidir. Bu yeniden pazarlama stratejileri toplam karılık oranlarınızı kritik ölçüde etkiler.

Web Sitenizi Bir E-Ticaret Platformuna Dönüştürebilir misiniz?

Elbette bunun için yeni bir web sitesine ihtiyacınız yok. Eğer mevcut sitenizin alt yapısı uygunsa bir ticaret platformuna dönüşebilir ya da bir bölümüne eklenebilir. Böylece ürün ve hizmetlerinizi online olarak satmanız mümkün olacaktır.

Web Sitesi Kurmanız Sonrası Sizi Neler Bekliyor?

Satışlarınıza olumlu yönde yansıması dışında ilgilenilmesi ve güncel tutulması gereken yeni bir iş alanınız olacak. Sitenizi güncel tutmanız potansiyel müşterilerinizi memnun edecektir ve güncel siteleri Google çok sever.

Web Sitesi Kurmak Çok’mu Zor?

Hayır kesinlikle değil. Sadece bir gün içerisinde bir web siteniz olabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sitenizin kapsamı büyük olabilir ve bu süreç haftalar ya da aylar alabilir. Önemli olan doğru kişi ile çalışmak iş modelini doğru kurmak ve bunu web sitenize doğru algoritmalarla aktarmaktır.

İnternet Sitesi Kurduktan Sonra Reklam Çalışmalarının Önemi

Bu aslında en önemli şeydir diyebiliriz. Çünkü yapılan web sitenizi kimse bilmeyecek, sadece ürün ve hizmetlerinizi arayan kişilerin ulaşmasını sağlamanız gerekiyor ki web sitenizden potansiyel müşterileriniz haberi olsun.

Doğru müşteri kitlesine ulaşmanın maliyeti eğer reklam çalışmaları doğru yapılmaz ise yorucu olabilir. Bu yoruculuk maddi açıdan olacaktır. Potansiyel müşteriye uygun reklam bütçesi ile ulaşmak uzmanlık gerektirir.

Doğru reklam stratejileri ile müşterilerinize doğru zaman diliminde ulaşmanız gerekmektedir.

İnternet Sitesi Kurdunuz, Peki İçerikleri Nasıl Olmalı?

Özgün içerik çok önemlidir. Bir çok kişi üşenir ve hazır içerikler bulur. Bu hazır içerikler bir çok internet sitesinde aktif olarak kullanılan resim ve yazılar olabilir. Google özgün içeriğe önem verir ve sitenize giren müşterilerinizin site de kalma süresi ile sitenize bir kalite puanı verir ve bu puan ne kadar yüksek olursa reklam maliyetleriniz o kadar düşük olur ve organik sıralama da o kadar ön de çıkarsınız.

Bu sebeple site içeriğinize fazlasıyla özenmeniz gerekmektedir.

İnternet Siteniz Sizi ve Hizmetlerinizi Doğru Yansıtıyor mu?

Bu oldukça önemli bir konu. Potansiyel müşterileriniz web sitenize geldiğinde sizi ürün ve hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatan bir siteyle karşılaşmayı bekler. Eğer bu beklentileri karşılanmaz ise sitenizden derhal çıkarlar bu müşteri kaybı anlamına geldiği gibi Google Sıralamasını sayfa da kalma süresi ile de alakalı olduğu için çok önem arz eder.

Web sitenizin güven veren sizi tam manası ile yansıtan özellikte olması beklenir.

Web Sitenizin Açılma Hızının Önemi

Artık insanlar çok sabırsız ve herkes zaman ile yarışıyor. Zaman belki de hayatımız da hiç olmadığı kadar önemli artık. Bu sebeple web sitenize girmek isteyen bir kişi için bekleme süresi 2-4 saniye kadardır. Eğer bu kısa süre zarfında siteniz açılmaz ise hem müşteri kaybedersiniz hem de ayrıca yine Google sıralama algoritması için önemli bir kriter olduğu için sıralama kaybedersiniz.

Web Sitenizin Alt Yapı Kaynak Kodlarının Güncelliği ve Önemi?

Her gun yüzlerce güvenlik açığı tespit edilmektedir. İnternette olan hiç bir şey 100% güvenli değildir. Bu sebeple yazılımların güncel olması yine Google kriterleri arasındadır. Ama bu defa asıl önemli olan site ve müşteri gizliliğinin korunması gibi oldukça önemli bir durum söz konusudur.

Bu önemli başlıklar dikkate alınmalı ve site alt yapısı daima güncel tutulmalıdır.

Web Sitenizin SSL Güvenliği Olmazsa Olmazlardandır

Google beş yıl kadar ünce artık SSL sertifikalarını zorunlu hale getirdi. Bu ne anlama geliyor? Eğer siteniz SSL güvenli site kategorisinde değil ise Google Sıralamanızı kritik biçimde düşürecektir.

Ayrıca Google Chrome gibi tarayıcılar ziyaretçilere sitelerin güvenli olup olmadığı bilgisini de vermektedir. Müşterileriniz bu site güvenli değil ibaresi ile karşılaşma istemeyecektir.

İnternet Sitenizin Hosting Hızı ve Fiyatları

Web site hızınız Hosting hızı ile doğru orantılıdır. Kaliteli ve yüksek hız da hizmet veren bir sunucudan Hosting Hizmeti alıyor olmanız çok önemlidir. Fiyatları değişkenlik gösterse de basit bir site için aylık hosting maliyeti 3-5 dolar civarındadır.

İnternet Sitesi Kurma Sonrası Teknik Destek

Web sitenizi kurduktan sonra sizi yalnız bırakan yazılımcılardan uzak durun. Sözleşmenize mutlaka en az 3-6 aylık destek paketi eklettirin. Böylece yeni sitenize alışana kadar en azından 3-5 ay sizi yazılımcının desteklemesini garanti altına alın.

Müşteri Memnuniyeti

Öncelikli amacımız müşteri memnuniyetidir.

Destek

Müşterilerimizin her zaman yanındayız.

Güvenlik

Müşteri güvenliği öncelikli iş anlayışı.

Tecrübe

25 Yıllık tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

Formu Eksiksiz Doldurun
En Kısa Sürede Size Dönüş Sağlayacağız.
Lütfen Hangi Hizmeti Talep Ettiğinizi Seçin